XV Bal Charytatywny

W sobotę 20 stycznia 2018 roku w Starym Browarze w Kościerzynie po raz piętnasty członkowie LC Kościerzyna zorganizowali doroczny Bal Charytatywny dla przyjaciół i sympatyków swojej działalności, którzy nierzadko okazują się hojnymi darczyńcami. W tym roku frekwencja była wyjątkowa – zawdzięczamy to m.in. popularności naszego Prezydenta Gabriela Greinke i LC Kościerzyna – w ostatnich miesiącach jest o nas dość głośno na Kaszubach, gdyż pomogliśmy wielu osobom poszkodowanym tornado w VIII’2017 r. Ufundowaliśmy sprzęt i odzież pilarską, pomagaliśmy odbudować domostwa, wspieraliśmy członków ochotniczych straży pożarnych na naszym terenie. Pisały o tym wielokrotnie lokalne media, zamieszczając zdjęcia z przekazania darów i podziękowania beneficjentów.
Celami statutowymi Lionów z Kościerzyny jest wspieranie ludzi w potrzebie, chorych, poszkodowanych przez kataklizmy i inne nieszczęścia, osoby utalentowane o niższym statusie finansowym – dzięki czemu można im ulżyć w trudnościach codziennego życia.
W trakcie wieczoru zapewniliśmy naszym gościom bardzo wiele atrakcji. Dobra muzyka i wspaniała atmosfera, a także wyśmienite menu, które zapewnił właściciel Starego Browaru, spowodowały, iż nasi goście wspaniale się bawili i nie szczędzili środków na szlachetne cele. Cały bal i aukcje jak zwykle ze swadą i humorem prowadził nasz były prezydent Marek Krzemiński, który ma duże umiejętności w motywowaniu gości do rywalizacji w licytacjach smiley.
Zebrane środki pozwolą nam realizować nasze cele statutowe, które zawierają się w motto naszej organizacji: WE SERVE! (służymy). To misja, do której jesteśmy powołani.
Dziękujemy wszystkim, którzy ufają naszym działaniom i otwierają swoje serca (i portfele) na potrzeby i problemy innych, które chcemy wspólnie pomagać rozwiązywać.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Adam Sosnowski
LC Kościerzyna
zdjęcia: PDG Wiesław Makarewicz (LC Gdańsk Neptun)